Obec Sedlec

GEO

SEDLEC - SPLAŠKOVÉ KANALIZAČNÍ PŘÍPOJKY

Za tímto účelem proběhne dne 9. srpna 2021 od 17:30 na obecním úřadě schůzka projektanta s občany, kde bude projekt představen a budou dohodnuty přibližné časy zaměření jednotlivých kanalizačních přípojek.

SEDLEC - SPLAŠKOVÉ KANALIZAČNÍ PŘÍPOJKY

V obci Sedlec je v současné době navržena gravitační splašková kanalizace, na kterou je vydané stavební povolení. Navržená kanalizace bude odvádět splaškové vody z nemovitostí v obci na novou čistírnu odpadních vod ČOV.

Na základě těchto skutečností se zastupitelstvo obce rozhodlo nechat hromadně vypracovat projektovou dokumentaci splaškových kanalizačních přípojek a následně na tyto přípojky vyřídit i povolení (územní rozhodnutí). Aby projektová dokumentace odpovídala technickým požadavkům pro napojení okolních nemovitostí, je nutné, aby proběhla obchůzka jednotlivých RD se zjištěním umístění stávajícího septiku (žumpy, DČOV) s následným návrhem vedení trasy kanalizační přípojky na vyprojektovanou splaškovou kanalizaci.

Za tímto účelem proběhne dne 9. srpna 2021 od 17:30 na obecním úřadě schůzka projektanta s občany, kde bude projekt představen a budou dohodnuty přibližné časy zaměření jednotlivých kanalizačních přípojek.

Samotné obchůzky projektanta, za účelem návrhu trasy vedení kanalizačních přípojek z domu až do vyprojektované hlavní kanalizační stoky, budou probíhat v termínech 19., 20. a 21. srpna 2021.

Do splaškové kanalizace budou napojeny pouze splaškové vody z nemovitostí, tzn. vody z kuchyně, koupelny a záchodu. Kanalizační přípojky musí být provedeny dle zákona v přímém napojení, tzn. dojde k odklonění přípojky před stávajícím septikem (žumpou, DČOV), tyto objekty budou tímto krokem odpojeny od vedení splaškové kanalizace z nemovitostí.

Na kanalizační přípojce bude umístěna revizní šachta, která bude přednostně umístěna na veřejném pozemku, pokud toto umístění nebude možné, bude šachtička umístěna na soukromém pozemku u dané nemovitosti (za plotem). Nově navržená kanalizační přípojka by měla vést alespoň 1,0m od stávajících budov a nesmí být umístěna v trase jiných podzemních technických vedení - vodovod, plynovod, elektrické a sdělovací kabely. Přitom nejmenší možná vzdálenost od plynu je 1,0 metru.

Stávající jednotná kanalizace v obci zůstane zachována beze změny a bude dále odvádět pouze dešťové vody.

František Kos, starosta obce

Případné dotazy směřujte na projektanta (pracovní dny 700 – 1430hod.):

AQUECON a.s.

Zelený pruh 1560/99

Tel.: +420 733 124 844

E-mail: j.muller@aquecon.cz

Dopis

Sedlec_DOPIS OBČANŮM - PŘÍPOJKY.pdf
Datum vložení: 4. 8. 2021 20:17
Datum poslední aktualizace: 4. 8. 2021 20:19

Odstávky elektřiny

Obec Sedlec...

...se nachází při severním úpatí hradu Hazmburk v jakémsi sedle, vytvořeném vulkanickými návršími. Podle svého umístění v krajině obec také s největší pravděpodobností dostala svůj název. V současnosti Sedlec čítá 93 popisných čísel, z nichž 21 je využíváno jako rekreační chalupy. Trvale v obci žije na 178 obyvatel.
V provozu je zde knihovna, prodejna smíšenka, pohostinství a truhlářství. Středem obce vede turistická stezka z hradu Košťálov přes Lucký mlýn na hrad Hazmburk a zámek Libochovice. V blízkosti obce je také Malý Planík (230m) a Velký Planík (278m), nabízející nádherný pohled na České středohoří.